Biogazownie i kompostownie

Sieci gazowe

Elementy z polietylenu klasy PE100 o wysokiej gęstości dedykowane są sieciom wodnym, kanalizacyjnym oraz gazowym, zarówno w instalacjach przydomowych, jak i przemysłowych (gazociągi niskiego i średniego ciśnienia, instalacje wodociągowe i kanalizacyjne). Produkty te posiadają wymagane prawem atesty oraz dopuszczenia. Zgodne są z normą PN-EN 12201 w zakresie instalacji wodnych i kanalizacyjnych oraz PN-EN 1555 w zakresie instalacji gazowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Napisz do nas

Sieci wykonane z PE mają zdolność do przenoszenia obciążeń zewnętrznych. Łączenia pozostają nienaruszone nawet w przypadku występowania silnych ruchów gruntu. Polietylen jest odporny na pęknięcia i ścieranie. Wyróżnia się najdłuższym okresem eksploatacji, który może przekroczyć nawet 100 lat. Jest to tańsza i lżejsza alternatywa dla stali i miedzi. Wszystko to sprawia, że PE ma szerokie zastosowanie w instalacjach gazowych, wodnych i kanalizacyjnych.

Nasza oferta obejmuje rury, kształtki doczołowe i elektrooporowe w szerokim zakresie średnic oraz kompleksową ofertę zaworów do wszystkich typów sieci. Zawory motylkowe (przepustnice) dopuszczone do stosowania w instalacjach wodnych oraz gazowych, wykonane z wielu materiałów w zależności od wymagań. Szeroka gama zasuw nożowych znajdujących zastosowanie w instalacjach kanalizacyjnych pozwala na odcinanie przepływu zawiesin o dużej zwartości ciał stałych.

Przykładowe realizacje instalacji wodnych i gazowych z wykorzystaniem produktów z naszej oferty:

Sprawdź inne realizacje